День за Днем.



Творчий проект

"Плекаємо перлини
декоративно - ужитвового
мистецтва рідного краю"
Важливість національно - патріотичного виховання молодого покоління підкреслюється наболілими питаннями сьогодення нашої країни. Тому так важливо включити  цю тему до навчально-виховного процесу позашкільного навчального закладу. Використовуючи різні виховні заклади та проектні технології, можна досягти дієвого результату у поставленій освітній меті.
У системі неприривної освіти чільне місце належить позашкільним навчальним закладам, бо позашкільна освіта – це цілеспрямований процес і результат навчання, виховання, розвитку та соціальної особистості у вільний час. Нині наша місія актуалізована часом: це не лише освітня послуга, інфраструктура дозвілля, не просто позашкільний заклад, а спеціально організований виховний простір соціальної взаємодії, спільного буття, у якому дитині надається можливість знайти спосіб проявити себе, задовольнити потреби учнів у виявленні та розвитку творчих здібностей, отримати можливість на цікаве, змістовне та корисне дозвілля.
Багато років СЮТ працює над реалізацією виховних проектів: «Позашкільна освіта – шлях до успіху», «Моя Україна красива та вільна», «Обереги, які рятують життя», «Яскраве життя вторинної сировини», «Квітуй,  мій краю, у вінку барвистім України!» та інші.
Занурення у світ народної творчості, зокрема декоративно-ужиткового мистецтва, є важливою складовою національно-патріотичного виховання. Кожне заняття, кожний навчальний або виховний заклад – новий крок в пізнанні дитиною не лише свого народу, своєї краси, але й себе як частини своєї країни України.
І від нас залежить яким буде цей крок, бо патріотизм дитини неможливий без патріотизму дорослих, що їх виховують.
Згідно з Конституцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді станцією юних техніків розроблено проект «Плекаємо перлини декоративно-ужиткового мистецтва рідного краю».
Проект розрахований на два навчальних роки з вересня 2018 року по травень 2020 року. Основна мета проекту: вивчення та збереження історичних надбань декоративно-ужиткового мистецтва рідного краю та шляхи її осучаснення в сьогоденні.


До складу проекту включені тематичні розділи:
·                    «Обереги – надбання культури українського народу» - Дубровіна Т.П.
·                      «Квітуй, мій краю, у віночку барвистім України» -                                        Іванова А.В.
·                     «За чисте узбіччя рідного краю» -                                                      Василенко В.В.
·                     «Вишивка – душа народу» -                                                                Морозова О.С.
·                     «Моя Україна – творча країна, серця об’єднує натхненням» - Кравченко О.М.
·                    «Зі скарбнички народної декоративно-ужиткової творчості» - Умарова Н.А.
·                     «Дружна родина – сильна країна» -                                                     Цапаєва В.В.
·                     «Фарби життя у національному колориті» -                               Виноградова А.С.
В реалізації проекту беруть участь педагоги СЮТ, вихованці та їх батьки, наші соціальні партнери.
Актуальність проекту:
Виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадської позиції, виховання шанобливого ставлення до національної культури нині визнані проблемами загальнодержавного масштабу.
У національній доктрині розвитку освіти України, Національній стратегії розвитку освіти  в Україні на період до 2021 року, «Національній програмі патріотичного виховання громадян, розвитку духовності», як стратегічні, визначаються завдання виховання в особистості любові до Батьківщини, усвідомлення нею свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських цінностей, утвердження якостей громадянина – патріота України.
В основу патріотичного виховання мають бути покладені історичні та культурні цінності, традиції та звичаї народу, значення яких зростає в умовах європейської інтеграції України.
Головною тенденцією патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення  особистості до своєї Батьківщини, держави, народу.
Позашкільний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина – патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановлення громадського миру та злагоди в суспільстві.
Мета та завдання проекту:
·                     Формувати у вихованців високу патріотичну свідомість, почуття відповідальності за долю країни, народу; готовність захищати інтереси держави, знати свої права та обов’язки, цивілізовано відстоювати їх;
·                     Утверджувати в свідомості та почуттях особистості патріотичні цінності, повагу до культури та історичних надбань нашого народу;
·                     Забезпечити участь юних талантів у конкурсах-захистах, та різноманітних творчих фестивалях, виставках в 2018-2020 роках;
·                     Організувати роботу з пропаганди кращого досвіду роботи педагогів в даному напрямку в засобах масової інформації 2018-2020 роках.
 Учасники проекту:
·                     Педагогічний колектив станції юних техніків;
·                     Вихованці творчих об’єднань;
·                     Рада учнівського самоврядування;
·                     Батьки вихованців;
·                     Соціальні партнери.
Прогнозовані результати:
·                     Формування у вихованців високих моральних цінностей, патріотизму, етнічної та національної свідомості, любові до рідної землі, родини, народу, бажання сприяти історико-культурному розвитку України;
·                     Поширення серед дітей і молоді знань про рідний край, сприяння виявам поваги до його історії,турботи про сучасне та майбутнє;
·                     Використання позашкільного освітньо - виховного простору для духовного, інтелектуального та фізичного розвитку дітей та молоді;
·                     Розроблення презентаційних і просвітницьких заходів для дітей та учнівської молоді;
·                     Створення дієвої співпраці творчих колективів у напрямку вивчення та збереження національної декоративно-ужиткової творчості рідного краю;
·                     Задоволення потреб учнів і вихованців у професійному самовизначенні та творчій самореалізації;
·                     Консолідація зусиль органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, педагогічного колективу СЮТ, громадських організацій, соціальних партнерів у роботі по відродженню та збереженню надбань культури рідного краю;
·                     Формування позитивного іміджу станції юних техніків, успішної, конкурентно спроможної, національно-свідомої особистості з активною громадською позицією;
·                     Удосконалення технологій патріотичного виховання в умовах тісної взаємодії різних соціальних інституцій.
 



       29 листопада 2017 р. о 10.00 у ЗОШ № 8  педагогічний колектив СЮТ приймав активну участь у обласній науково – практичній конференції «Досягнення та вивлики національно – патриотичного виховання в регіоні».

     Від міста Краматорська у експозиції декоративно – прикладного мистецтва «Країна натхнення» приймала учать виставка кращих робіт педагогів та вихованців СЮТ. 



02.12.2017 р. і 03.12.2017 р. у ПК ім. Бикова проходив фестиваль КАЛЬМІЮС.

 Педагоги і вихованці СЮТ приймали активну участь у цьому важливому  заході.

Для учасників фестивалю були проведено:

1.     Виставка – презентація робіт вихованців СЮТ «Віночок дитячої творчості»;

      2.     Проведення майстер – класів для учасників заходу «Зі скарбнички народних ремесл»:

2.1    «Український оберіг – вагома частка національної культури» - виготовлення оберегу: керівник гуртка – методист СЮТ, народний майстер Т. П. Дубровіна;

2.2    Плетіння браслетів та прикрас в старинній техніці Макраме: керівник гуртка СЮТ - О. В. Петрова;

2.3    Вчимося вишивати стрічками: керівник гуртка – методист СЮТ          О. С. Морозова;
2.4    Виготовлення сувеніру «Янголятко» - керівник гуртка СЮТ, народний майстер Н. А. Умарова;
2.5    Виготовлення сувеніру «Миколайчики» - керівник гуртка - методист СЮТ А. С. Виноградова;
2.6     Виготовлення сувеніру «Підкова на щастя та долю» - керівник гуртка  СЮТ – В. А. Василенко.
       3.     Дефіле вишиванок пошитих та оздоблених гуртківцями Студії «Стиль» «Сама шила, вишивала ще й красиво одягала» - керівник гуртка – методист СЮТ  О. С. Морозова і її вихованці.
 
                
Міський конкурс робіт з декоративно - ужиткової        творчості    "Знай і люби свій край"
   проходить на базі виставкового залу "СЮТик"
з 09.01.17 по 23.01.17 рік
                                                


















    





Конкурс "Прикрась ялинку"



 





з 05.12.16 по 20.12. 2016 р. на базі СЮТ проходить міська виставка - конкурс гуртків оригамі

 "Білосніжні грані оригамі"   





Обласна виставка робіт з декоративно - ужиткової творчості "Природа та Творчість" 

 В міський дитячій бібліотеці міста Краматорськ Донецький обласний еколого-натуралістичний центр проводить обласну виставку-конкурс юних майстрів народних ремесл «Природа та творчість». Конкурс залучає юних майстрів до світу природи засобами народного мистецтва, який несе в собі вікові уявлення про красу і гармонію, звичаї, традиції українського народу.
    У виставці беруть участь роботи вихованців гуртків та загальноосвітніх закладів з Покровського, Лиманського, Мангушського, Костянтинівського, Бахмутського, Великоновосілківського, Волноваського районів, а також з міст Краматорськ, Торецьк, Селидове, Сіверськ, Новогродівка, Мирноград, Костянтинівка, Бахмут.
    Всього експонується 127 творчих робіт. Роботи виконані в різних техніках – флористика, квілінг, шкіропластика, паперопластика, ліплення, крокелюр, соломка, різьба по дереву, бісероплетіння.
    Підведення підсумків проводиться за такими номінаціями: «Флористика», «Морські фантазії», «Натхнення», «Сувенір», «Квіткові візерунки».  

У конкурсі взяли участь гуртки СЮТ "Фітодизайн " керівник Умарова Н.А., та "Природа і Фантазія ", керівник Дубровіна Т.П.

 


26 листопада 2016 року відбувся зліт дитячої організації "Екологічна варта", на якому були нагородженні переможці міських екологічних конкурсів "Зимова красуня" та "Збережімо первоцвіти" . Вітаємо наших переможців: 

Сидоренко Анастасія, Дротик Ксенія, Дротик Вікторія, Галан Дар'я "Стиль" керівник Морозова О.С.

Пітецька Діана, Сагайдакова Анастасія,  Карпенко Мілена, гурток "Природа і фантазія", керівник Дубровіна Т.П.

Михайлов Віктор, Тюленева Анастасія гурток "Іграшки - сувеніри", керівник Кравченко О.М.

Ковальова Дар'я,   Бабаян Діана, гурток "Образотворчого мистецтва", керівник Триценко С.В.


 

Майстер -клас присвячений Дню незалежності України.

(Стара частина міста)

 

 












 Майстер - клас в парку Бернацького,  присвячений Дню міста.

















































                                       

 






Немає коментарів:

Дописати коментар